سوغات رینه چیست

سوغات رینه چیست | هتل گشتا لوکس ترین و برترین هتل در منطقه لاریجان می باشد

که امکاناتی بینظیر در سطح بالا را برای شما در ارتفاعات کوهستانی لاریجان آماده نموده است.

شماره تماس:  ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۲       شماره تماس: ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۱          شماره تماس: ۰۱۱۴۳۳۵۷۴۰۸

اینستاگرام:gashta.hotel

سوغات رینه چیست

سوغات رینه چیست

یکی از مواردی که بر جذابیت هر منطقه‌ای اضافه می‌کند، صنایع دستی و سوغاتی‌های آن شهر است. صنایع دستی‌ها، هنر دست مردمان بومی هستند و گردشگران برای ثبت خاطره سفر به یاد ماندنی و یادگاری، به عنوان سوغاتی خرید و همراه خود می‌برند. ویژگی‌های شاخص صنایع دستی رینه، می‌تواند پیام‌رسان فرهنگ و تمدن ایرانی در دنیا باشد. رینه علاوه بر چشمه‌های آب گرم که خاصیت درمانی دارند و جاذبه‌های طبیعی و تفریحی متنوع، صنایع دستی زیبا و فروانی دارد که پرداختن به آن‌ها خالی از لطف نیست.

سوغات رینه چیست؟

همین که با کنجکاوی به سراغ این قسمت آمدید، نشان می‌دهد از آن دسته آدم‌هایی هستید که در سفر و تفریح هم به فکر دوستانتان هستید. اصلی‌ترین سوغات رینه لاریجان، عسلی کوهی است، اما عسل تنها سوغاتی اینجا نیست. انواع گیاهان دارویی، نان و شیرینی‌های محلی و صنایع دستی رینه از دیگر سوغاتی‌های این شهر دوست‌داشتنی است.

صنایع دستی رینه، سوغاتی یا یادگاری ماندگاری از سفر خاطره‌انگیزتان به شهر رینه و آبگرم رینه لاریجان است. اهالی این منطقه صنایع دستی متنوعی مانند صنایع چوبی، بافتنی، گلیم، جاجیم و حصیر را با دستان پرمهرشان می‌سازند. اینجاست که می‌توانید خودتان را مهم‌تر بدانید و برای خود یادگاری‌های جذابی از رینه لاریجان تهیه کنید. مطمئنم با هر بار دیدن این صنایع، یاد سفر خوشتان به رینه میافتید.

صنعت سفالگری و سرامیک سازی

گفته‌ها حاکی از آن است که صنعت سفالگری حدود ۱۰ هزار سال قبل اختراع شده است. امروزه سفالگری در بیشتر مناطق رینه رواج دارد. ماده اولیه مورد نیاز برای سفالگری، خاک رس است. خاک رس منطقه رینه بسیار مرغوب بوده و همین باعث شده که سفال‌های زیبایی در رینه تولید شود. فراوانی و در دسترس بودن خاک رس، سفالگری را تبدیل به یکی از صنایع دستی مرسوم در بین مردم رینه کرده است.

صنایع چوبی

روستاییان این منطقه از گذشته با استفاده از چوب درختان جنگل، بعضی از وسایل مورد نیاز خود را می‌ساختند. در گذشته ساخت وسایل چوبی صرفاً بری رفع نیاز بود اما امروزه تبدیل به یکی از صنایع دستی و هنر دستان مردم رینه شده است. با سفر به این شهر زیبا، می‌توانید انواع محصولات چوبی را به عنوان سوغات بخرید. لاک تراشی یکی از هنرهای مهم در صنعت چوب است. مردم رینه با تراش دادن چوب و ریشه آن‌ها، انواع محصولات چوبی را می‌سازند که نمونه‌های آن‌ها در خانه‌های بومیان وجود دارد و به عنوان سوغاتی نیز به فروش می‌رسند. از محصولات ساخته شده این هنر می‌توان به کاسه، ملاقه، کفگیر، قاشق‌های چوبی، دانه پاش، جوله، کلز، کیله لاک، عصا، قند چوله، سیرکوب و غیره اشاره کرد.

Call Now

Call Now Button