پلور کجاست

پلور کجاست | هتل گشتا لوکس ترین و برترین هتل در منطقه لاریجان می باشد

که امکاناتی بینظیر در سطح بالا را برای شما در ارتفاعات کوهستانی لاریجان آماده نموده است.

شماره تماس:  ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۲       شماره تماس: ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۱          شماره تماس: ۰۱۱۴۳۳۵۷۴۰۸

اینستاگرام:gashta.hotel

پلور کجاست

پلور کجاست

یکی از روستاهای ییلاقی اطراف تهران که این روزها به مقصدی محبوب برای گذران آخر هفته‌های پایتخت‌نشین‌ها تبدیل شده، پلور نام دارد. این روستا در مسیر جاده هراز و پس از روستاهای مُشا و آبعلی واقع شده است و بخشی از استان مازندران به حساب می‌آید. روستای پلور به خاطر آب و هوای دلپذیرش در بهار و تابستان محبوبیت زیادی دارد، به ویژه در اواسط بهار که دشت‌ گل‌های خودرو زردرنگ در این منطقه خودنمایی می‌کند و برف روی کوه‌ها ذوب و در رودخانه‌ای که از این روستا می‌گذرد، خروشان می‌شود. در این زمان از سال چشمه‌های آبی که از دل کوه‌های اطراف این روستا سر برآورده‌اند هم جوشان‌تر از هر زمانی، با آب معدنی دلچسب خود، از میهمانان روستا پذیرایی می‌کنند. کمتر کسی‌ست که تاکنون نام آب معدنی پلور را نشنیده باشد و باید بدانید این آب معدنی، از چشمه‌هایی نظیر چشمه قلعه، دختر چشمه آب معدنی و چشمه آناهیتا، از درون روستا به دست می‌آیند.

از طرفی در کنار دلبری‌های بهار، تابستان‌های پلور هم زیبایی خود را دارد؛ با نزدیک شدن فصل تابستان، این روستا با گل‌های شقایق به استقبال مسافران می‌رود و هوش از سرشان می‌برد. دره زمان هم از دیگر جاذبه‌های طبیعی اینجاست که فرصت گشت و گذار و آبتنی خاطره‌انگیزی را در روزهای گرم برای مسافران مهیا می‌کند. در کنار همه اینها هم باید به چشم‌انداز به صلابت کوه دماوند اشاره کنیم و همینطور، میدان پلور با مجسمه کوهنوردی برنزی‌اش که به این کوه‌ اشاره می‌کند و کوهنوردان را به ماجراجویی فرا می‌خواند. حتی در این ناحیه، قرارگاه کوهنوردی پلور هم واقع شده است و کوهنوردان می‌توانند اقامتی کوتاه‌مدت در این مکان داشته باشند.

بد نیست اشاره کنیم روستای پلور حدودا 2300 متر بالاتر از سطح دریا و در نزدیکی قله دماوند قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا آب و هوای آن در نیمه اول سال بسیار دلپذیر و خنک باشد؛ اما در نیمه دوم و به ویژه فصل زمستان، ممکن است سرمای اینجا کمی سخت باشد و به همین خاطر بازدید و گشت و گذار از این روستا طرفدار چندانی ندارد. مگر کسانی که برای یخ‌نوردی به نزدیکی پلور بروند.

البته زبیایی‌های پلور به جاذبه‌های طبیعی آن ختم نمی‌شود و در اینجا بناهای تاریخی قابل توجهی هم وجود دارد که از جمله‌شان می‌توان به پل سنگی و قلعه دختر اشاره کنیم. سفالینه‌ها و آبگینه‌هایی که از دوران پارت، ساسانی و اوایل ظهور اسلام در این ناحیه کشف شده‌اند، خبر از قدمت دور و دراز روستا می‌دهند و بر اهمیت تاریخی آن صحه می‌گذارند.

Call Now

Call Now Button