چشمه‌ های آبگرم لاریجان

چشمه‌ های آبگرم لاریجان | هتل گشتا لوکس ترین و برترین هتل در منطقه لاریجان می باشد

که امکاناتی بینظیر در سطح بالا را برای شما در ارتفاعات کوهستانی لاریجان آماده نموده است.

شماره تماس:  ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۲       شماره تماس: ۰۹۱۹۰۶۸۲۹۳۱          شماره تماس: ۰۱۱۴۳۳۵۷۴۰۸

اینستاگرام:gashta.hotel

چشمه‌ های آبگرم لاریجان

چشمه‌ های آبگرم لاریجان

شرایط خاص زمین‌شناختی در دامنه‌های رشته‌کوه البرز به خصوص در اطراف قله‌ی دماوند، باعث به وجود آمدن چشمه‌های آب‌ معدنی با خواص درمانی مختلف شده است. یکی از مهم‌ترین این چشمه‌ها در روستای آب‌گرم قرار دارد. روستایی خوش آب‌وهوا که در دل کوه دماوند واقع شده و از زیبایی‌های منحصر به فردی برخوردار است. حرارت آب‌های گرم این روستا در حدود 62 درجه می‌باشد و به دلیل وجود مواد گوگردی در آن برای درمان انواع بیماری مفصلی، استخوانی، روماتیسم و همچنین بیماری‌های پوستی بسیار مفید است. مشهورترین حمام آب‌گرم لاریجان، حمام آب‌گرم شاه‌عباسی نام دارد که متعلق به قرن 9 هجری قمری است شکل سنتی و زیبای آن با وجود تمیزی نه‌چندان زیاد بسیار جلب توجه می‌کند. این حمام در تاریخ 8 مرداد سال 1382 خورشیدی با شماره‌ی 9349 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. دیگر چشمه‌ی معروف منطقه بعد از حمام شاه‌عباسی، استخر آب‌آهن می‌باشد. اگر به آب این چشمه بنگرید متوجه خواهید شد که در آن مقدار بسیار زیادی آهن وجود دارد. آب این استخر که در بالای کوه مستقر می‌باشد، برای درمان بیماری‌های پوستی مانند اگزما بسیار مفید است.

چگونه به این حمام برویم؟

لاریجان در استان مازندران قرار دارد و جهت رفتن به آن باید پس از طی نمودن 70 کیلومتر در جاده‌ی هراز، در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شوید و به طرف غرب در مسیر کوهستانی و آسفالتی حرکت نمایید و پس از گذر از روستای گزانه، به آب‌گرم خواهید رسید. همچنین می‌توانید پس از عبور از پردیس، بومهن، رودهن، آبعلی، امامزاده هاشم، آب اسک و نیاک، به سمت پل مون بروید و با عبور از مسیر انحرافی سمت چپ، وارد یک مسیر فرعی آسفالته شوید که پس از روستاهای مون و انهه به شهر رینه می‌رسد و در ادامه به ییلاق آب‌گرم لاریجان ختم می‌گردد.

چگونه به بهترین شکل از حمام آب‌گرم استفاده کنیم؟

اگر صرفاً به این محل آمده‌اید تا از آب‌گرم آن استفاده کنید، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 عصر می‌توانید به تنها آب‌گرم عمومی موجود در این روستا بروید و یا سوییتی را به همراه آب‌گرمش کرایه کنید.

در صورتی هم که دوست دارید شب در این محل بمانید و از شام و صبحانه‌های محلی آن استفاده کنید و گردشی نیز در روستا داشته باشید، توصیه می‌کنیم که حتما حدود ساعت 4 یا 5 بعداز ظهر (در روزی که فردایش تعطیل باشد) از تهران حرکت کنید. اگر ترافیک مسیر شدید هم باشد، فقط 5/2 ساعت تا روستا راه دارید. پس از رسیدن به روستا سوییتی را به همراه آب‌گرمش کرایه کنید تا هم بتوانید از آب‌گرم استفاده نمایید و هم گشت و گذاری در روستا داشته باشید.

نکته 1: حتما سوییت را تا ساعت 12 روز بعد کرایه کنید؛ زیرا اگر این را کار را انجام ندهید، برایتان تا ساعت 10 صبح ثبت می‌کنند و برای هر مدت اضافی باید پول زیادی پرداخت کنید. توصیه می‌کنیم حتماً صبح زود نان سنتی تازه بخرید و از صبحانه‌های محلی این روستای زیبا لذت ببرید.

نکته 2: محل‌های اقامتی در این روستا درجه‌بندی شده هستند؛ مثلا می‌توانید با پرداخت 30 هزار تومان یک اتاق کرایه کنید که در انتهایش یک حوض آب‌گرم وجود دارد و کاملاً در اختیار شما می‌باشند. البته حمام و دستشویی در این حالت با دیگران مشترک است و آشپزخانه هم وجود ندارد. اگر می‌خواهید کمی بیشتر خرج کنید می‌توانید با پرداخت 80 هزار تومان یک سوییت کرایه کنید. در این سوییت‌ها امکاناتی همچون اتاق، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه وجود دارند که باعث رفاه حال گردشگران می‌شود. همچنین در هر سوییت یک حوض آب‌گرم در حد وان و یک یا دو حوض‌ بزرگتر در کل مجموعه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

Call Now

Call Now Button